У Львові розпочався «Тиждень ізраїльського кіно»

In Архів

3 липня в рамках LvivKlezFest 2014 у Палаці мистецтв стартував «Тиждень ізраїльського кіно».

Ціна символічна (15 грн.), на вході бажаючих подивитись фестивальне кіно (із КФ «Молодість») чекала єврейська кухня – рогалер – саме так називається традиційна ізраїльська випічка (із горішками).

Смакувати довелось не лише їжею, але й самим переглядом фільму Майя Кенінга «Обман задля спасіння».

На сьогоднішній день ізраїльське кіно набуває популярності, та й «щоб пізнати Ізраїль, необхідно подивитись ці фільми» – сказав заступник ізраїльського посла Іцхар Карен. Самі ж події у фільмі є спорідненими із тими, що зараз відбуваються на території України: життя біженців, та й тих, хто має змогу скористатись доброчинністю жителів у містах спокою.

Не всі фільми будуть на фестивалі із спомином суму, також в розкладі є й веселі , та здебільшого воєнно-патріотичні з переходом до індивідуального життя людини. Події, на яких розвивається сюжетна лінія героїв – це лише фон, головне – люди, а якщо глобальніше – деформація від мобілізованого суспільства до громадськості.

Конкретно сьогоднішній фільм показав історію, мораль якої: завжди є можливість вдосконалюватись.

Стислий опис фільму: Час війни між Ізраєлем та Ліваном у 2006 році. Батько, який ніколи раніше не був наодинці із своєю дочкою, змушений проводити з нею тепер увесь свій час. Мати прислала доньку «погостювати» у батька, який сам як мала дитина. Мрійник Шауль (батько) розуміє про обов’язки , які в нього з’явились, та не знаючи що із ними робити, вирішує «помандрувати», відправившись у дім гостинної сім’ї, яка проявила ініціативу прийняти біженців. Шауль створює «білу брехню», яка допомагає їм вижити, адже у кишені – жодного центу. Донька погоджується, і розпочинаються їхні пригоди. Ми мали змогу помітити на скільки ж подібними є батько та донька, самими того не усвідомлюючи, та й якими виглядають їх вчинки зі сторони. Паралельно із тим відбувались бомбардування, та знали лише «…війна проти Хезбула…ніхто не знає з якої вони країни(проти кого воюємо)». Батько-винахідник свій спершу великий винахід, зменшує до зручних розмірів, прагне вдосконалюватись далі, та розуміє, що прийшов час продати цю забавку, щоб зняти для них з донею житло, відправити її у школі. Батьківські почуття домінують над власними інтересами, відбувається потрібне виховання кожного із цих «малих дітей».
Невелика кількість глядачів сьогодні переглянули кінострічку, та й дарма, адже могли б оцінити те, що вже сім раз оцінили у Ізраїльській академії та на кількох фестивалях.

Протягом тижня у всіх буде можливість переглянути ще такі фільми (із субтитрами): « Вифлеєм» (4 липня 19:00), «Провідники»( 5 липня 17:00), «Чарівники» (4 липня 21:00; 8 липня 19:00), «Полювання на слонів»( 5 та 7 липня 19:00).

Чому б не заглянути у життя іншого народу, тим більше , що є можливість подивитись на нього, не виїжджаючи із свого міста?! Гарного перегляду.
Ірина Іванець

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment