«Гей-параду» в Україні не буде

In Архів

Третій марш рівності у Києві скасовано.

5 липня 2014 було заплановане проведення щорічного маршу рівності у Києві, про що неодноразово заявляли гей-активісти України. Проте сьогодні о 18:00 оргкомітет міжнародного форуму-фестивалю ЛГБТ «КиївПрайду2014» скликав журналістів на термінову прес-конференцію, на якій член  організаційного комітету Олена Шевченко повідомила, що правозахисного маршу рівності не буде.

Причиною скасування основного заходу МФФ ЛГБТ «КиївПрайд2014» стала неготовність київської мерії та правоохоронних органів надати захист учасникам публічної акції.

«Закликаю всіх цих людей не робити цього. Я вважаю, що в цих умовах це буде неправильно»,- заявив новообраний мер Києва Віталій Кличко.  «Обурює, що в той час, коли українські лідери заявляють про пріоритет євроінтеграції та дотримання прав людини, ЛГБТ-спільнота досі залишається зрадженою своєю владою,- заявляють організатори «КиївПрайд2014».- відповідно до української Конституції та Європейської конвенції про права людини, уряд України зобов’язаний захищати права і свободи всіх українських громадян без винятку, проте нещодавно прийняте антидискримінаційне законодавство не захищає права ЛГБТ. Тому ми вимагаємо змін, як на законодавчому рівні, так і у державній політиці щодо геїв, лесбійок, бісексуальних і трансґендерних людей»

За словами Тетяни Мазур, представниці міжнародної правозахисної організації Amnesty International, влада не пройшла першого випробування, дискримінуючи не тільки ЛГБТ, а й осіб, які відрізняються кольором шкіри, релігійною та расовою приналежністю і гендерною ідентичністю, адже марш рівності покликаний боротися за фундаментальні права людини, право на самовираження та мирні зібрання.

В залі проведення прес-конференції частина потенційних учасників маршу рівності із заклеєними скотчем ротами тримали транспранти з написами «Права меншин = права людини» та «Права людини – моя гордість» таким чином протестуючи проти позиції Кличка та КМДА.

Руслан Дем’ян

фото: Christian Peter

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment