«Малюючи, їх сплела…»

In Архів

Вінки мають обрядове та релігійне значення. Кожна квітка – це символ. Вінок розповідає про кохання, розлуку, горе, дівування, іменини, відданість, надію та багато іншого. Вінки – це не просто прикраса, а й знак. Він говорить «Мене покинули» або «Вибач, я кохаю іншого».

Саме для того, щоб краще ознайомити нас із значенням і функціями цього головного жіночого убору, молода українська художниця Тетяна Боричок створила свою дебютну виставку живопису під назвою «Сплела». Відповідаючи на запитання, чому Тетяна обрала саме вінок, вона сказала: «Тому що він має багато сенсу. Це не просто квіти. Кожна квітка в структурі вінка має велике значення, оберегову функцію наприклад. Надихнула мене українська культура та й сам живопис».

Заглибитись і зрозуміти цю частину української культури можна з 4 до 25 липня у Львівському палаці мистетв безкоштовно.

Розмаїття барв і квітів вражає з першого погляду. До кожної картини хочеться підійти ближче і детальніше роздивитись. Вже із назв стає зрозуміло, яке значення має вінок: «Перший віночок», «Розлучниця», «Прощання», «Вінок кохання», «Відданість», «Вінок надії», «Купала»… Мати плете перший вінок для трирічної доньки, вінок кохання плетуть дівчата від тринадцяти років, вінок відданості дарують дівчата коханим у час розлуки, а купальський вінок використовують для гадання.

У часи національного визволення плели вінки з маку, що символізували пролиту кров і прозріння, вінок розлуки – з первоцвіту і вересу, фіалки використовували, щоб зробити вінок для трирічної іменинниці весною, для шестирічної дівчинки найкращими були мак і волошка для хорошого сну і чистих думок. Це все вкладено в полотна.

Здавалося б, звичайні трави, але заглибившись в сенс, можна стільки цікавого дізнатись і сказати. Вінок – замість тисячі слів.

Іра Ухіна

Фото автора

3Mvz_89qvfA 9HxH4SWhbwY dp94UhlZ6rI e9unfjz3dXU q6lP5mmjcDo

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment