Woodstock: “Peace, love and happiness”

In Архів

Сьогодні нарешті розпочався культовий фестиваль “Woodstock”.

 

Минулі роки він відбувався в сонячній Одесі, але цьогоріч ситуація на Сході та Півдні країни аж ніяк не сприяє розвагам. Тому Вудсток-2014 відбувається в мальовничому селищі Свірж, що на Львівщині. Фестивальне поле зручно розмістилося на схилах біля старовинного замку, історія котрого сягає ще далекого XVIстоліття.

Організатори анонсували, що фест триватиме 5 днів. Від 8 до 12 липня. Сьогодні щоправда всі переважно розселяються і обживаються. Тому розважальна програма буде трохи згодом.

А поки пропоную розповісти більше чому цей фестиваль називають культовим.

Перший Вудсток відбувся 15-17 серпня 1969 року в Бетелі і зібрав 500 000 осіб. Гаслом були слова: Peace, Love and Happiness («Мир, любов і щастя»).

Вступне слово взяв власник ферми на території якої проходив фестиваль, він сказав: «Ви — найбільша кількість людей, які зібралися разом в одному місці заради музики й розваг. І, я сподіваюся, що крім музики й розваг нічого не буде…» Спершу фестиваль мав бути платним, але побачивши таку кількість прибулих, організатори вирішили зробити його безкоштовним. Санітарні умови були дуже поганими, бракувало практично всього. Проте навітьі це  не завадило натовпу отримувати задоволення від події.

Насправді, цікавим фактом стало те, що неофіційним символом фесту стала гілочка коноплі. Молодь дозволяла собі куріння марихуани, а поліція вирішила не втручатись. І за дивним збігом обставин за три дні не було зафіксовано жодного правопорушення.

У 1969 році фестиваль Вудсток організували у США під гаслом “Ми за мир. Ми проти війни.” Тоді Америка вела війну з В’єтнамом.

2014 рік в Україні фестиваль Вудсток організовують під тим же гаслом, на тлі трагічних подій неоголошеної російсько-української війни. Історія любить повтори…(далі буде)

 

До зустрічі на Вудстоці!

Софія Сабала

Фото автора

DSC_0006 DSC_0010 DSC_0012 DSC_0028(1) DSC_0039 DSC_0040

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment