У пошуках спокою або як Львів приймає дітей із Сходу

In Архів

Ледь не щодня Львів приймає дітей зі Сходу. Втомлені лиця,сумні очі,але – нарешті спокій. Як довго часу чекали діти моменту,коли не почують звуки від обстрілів, розриву гранат і тривожного галасу на вулиці. Їх заледве зібрали і відправили до Львова.

IMG_2352

 

Зараз з Луганська евакуюють дітей,хоча загалом звідти вирватися надзвичайно важко. Матері не змогли відправитися з дітьми,а їх відправили на відпочинок до міста Лева. Ніхто не знає ,скільки вони тут перебуватимуть.

IMG_2359

« Мамо, тут українські прапори на кожному кроці» , – радісно кричить Галинка своїй мамі. Ніна Кіфорак,мама Галинки, виїхала зі своєю донькою з Луганська через звинуваченні у буцімто терористичних діях. Зараз вона дуже стурбована,адже її чоловік зник після того,як доставив свою жінку до Луганська на потяг. Ніна каже,що про нього немає жодної відомості,подали в розшук в різні установи – проте ні слуху ні духу. Вона щиро вірить ,що львів’яни допоможуть їй знайти чоловіка. Звуть його Володимир Кіфорак. Родом із міста Ровеньки Луганської області.

IMG_2360

Дітей пригощали гостинцями,а дорогою в одному із автобусів співали гімн,а це,скажу вам, надзвичайно зворушливо. Адже дітки кажуть,що дома їм не можна співати гімн,говорити українською і носити українську символіку.

IMG_2361

« В моїй школі половина вчителів підтримували сепаратистів і допомагали їм. Вони і нас старались долучити на їхній бік. А менша кількість,та,що була свідома правди, не мали змоги щось зробити», – каже Даринка, дев’ятикласниця, і додає : « Не всі люди змінили думку про сепаратистів. Дехто і дотепер їм вірить. Вони досі думають,що перехід під іншу державу зможе вирішити їхні проблеми».

IMG_2364

Питаюсь жартома чи не бояться злих бандерівців,а вони у відповідь сміючись відповідають: «Ми самі бандерівці».

IMG_2367

Дехто з малечі побував у Львові раніше,тому їм тільки в радість знову сюди повернутися. А дітлахи хочуть страшенно побачити старі будівлі , бруківку , посмакувати шоколадом і підглянути як його роблять. Маленька Соня трішки скучає за мамою. Надіється повернутись.

IMG_2368

Коли ми всі прибули до притулку,то директорка і всі працівники з теплими обіймами і словами зустріли подорожніх. Всіх всадили в актовій залі,розприділили,хто з ким має жити і запевнили ,що все буде гаразд і Львів для них стане хорошою згадкою . Дитячий будинок всередині був схожий на маленьку казочку. У хлопців зелені кімнатки,а в дівчат рожеві. Між ліжками фіранки,на ліжках рушники. Тумбочки без пилюки. Чисто . « А телефон буде де зарядити», - питають хлопці. Все майже як вдома.

IMG_2373

« Наш дитячий будинок завжди готовий прийняти дітей,особливо в тривожний для країни час. Адже він створений для бездомних дітей. А дітям ми всіма силами старатимемося створити тепло і достаток», – каже Світлана Петрівна Гаврилюк,директор дитячого будинку. Також вона зазначає,що дитячий будинок не зможе більше прийняти переселенців,адже в ньому всього 50 місць,з яких зайнято 28 власне дітьми зі Львівщини.

IMG_2343

« Ми стараємося зробити так,щоб їм було максимально комфортно. Також ми напрацьовуємо програму перебування діток. Ми старатимемося урізноманітнити побут,щоб вони побачили Львів і львівську область. Хотілось щоб вони відпочили від того жаху,що там є на Сході.

IMG_2346

Надіємось ,що знайдуть небайдужі допомогти,- каже Володимир Лис,голова служби у справах дітей. Також він зазначає: якщо діти прибуватимуть масово,то залучити збираються школи-інтернати. Тримали з зв’язок з головою луганської ОДА,який старається благополучно доправити дітей до Львова.

IMG_2347

Щодня потягом прибувають по декілька дітей з мамами або вже більші групи зі Сходу, тепер особливо з Луганщини. 11 липня із Луганщини приїздили 32 дитини і 4 дорослих,відповідальних за дітей. Житло їм надав дитячий притулок для бездомних дітей в районі Левандівки, а також діток поселять у Брюховичах.

IMG_2350

Опіку на дітьми взяли на себе служба МНС та департамент соціального захисту населення. Два тижні назад групу дітей поселили у таборі « Царинка» у Сколівському районі.  Психологи стверджують,що стан дітей задовільний.

IMG_2338

Ігор Курус зазначив,що прибули діти від 5-6 років до 12-14 років. « Такі групи рідко приїжджають,частіше по двоє троє людей. Ми їх селимо у селах у приватних будиночках. А ті діти ,що в таборі « Царинка» відмінно себе почувають. Якщо буде потреба ми надалі прийматимемо дітей. Це найменше чим ми можемо допомогти.», – каже Ігор Курус,рятувальник МНС.

IMG_2339

Також він поділився історіями,про те,що інколи критичною ситуацією на сході користають підлі люди,які просто бажають пожити в центрі Львова,піти на екскурсію і хочуть,щоб з ними бавилися. Агресія і відраза в них була,коли чули про мінімальні пропозиції житла за Львовом. Вони відразу розверталися і їхали геть.

IMG_2335

Час тривожний,душі неспокійні. А людська наглість немає меж. Не користаймо тим,що можемо віддати нужденним. Допоможімо мінімальним,хоча б ласкавим словом.

IMG_2336

 

Діана Горбань

Фото автора

Loading Facebook Comments ...

1 Comment

  1. Фото дуже класні. Нарешті ви вставляєте фотографії в матеріал, а не в кінці, коли їх вже не хочеться дивитися…

Submit a comment