I have a dream…  «Місія – Свобода»

In Архів

У кожній людині повинна зародитись мрія, яка має народитись на світ.

Для реалізації цієї мрії, уже багато років намагаються сформулювати запоруку успіху , яку Богдан Гаврилишин  – світовий українець, діяч наук та мистецтв , – бачить у вдосконаленні себе працею та навчанням , а також у доброчинності. Тільки пізнавши у подорожах людей різних національностей, релігій, смаків, років, поглядів , починаєш в першу чергу думати про інших.

Такі люди рухають історію своїх країн, в той час коли співвітчизники їх не помічають, але ту еліту нації через багато років замітять історики , які звикли дивитись назад, в той час, коли Богдан Гаврилишин – до переду. Адже вважає, що прийняти можна лише те, що ти сам зрозумів через власний досвід.

У документальній стрічці «Богдан Гаврилишин. Місія — Свобода», бачимо людину, яку мрія – стати вільною людиною – підняла з низин до вершин (від лісоруба до професора). Тож кілька тез для щасливого життя, якими варто скористатись:

-         Вірити у добро, яке є в людях; помічати його у всьому, тим самим ми подаруємо віру людині в себе

-         Завжди казати правду

-         Безупинно вчитися всьому

-         У житті не потрібно мати багато керівних принципів.

Плюс  ще одне важливе , яке прозвучало не із тими тезами, та теж варте уваги:
«СЛУХАТИ важливіше ніж ГОВОРИТИ, бо говориш те, що вже знаєш, а слухаєш щось завжди нове, але і говорити треба, спонукаючи тим самим до кращого».

 

«Родина – то в першій раді»

Великою і важливою частиною в житті є сім`я. Місце, яке відводиться для неї, повинно бути створене з почуттів любові та взаємоповаги, в яких діти матимуть змогу розвиватись та бути щасливими. У їхній сім`ї Богдан Гаврилишин , як кажуть діти, є розум та інтелігентність, мати ж – чуттєвість. Гармонійне поєднання розумових здібностей із почуттями дали дітям згуртованості, привчили до порядку.

 

«Від цього дня – пластун на все життя».

Другою сім`єю  для людини є місце його улюбленого заняття в компанії однодумців та друзів. У житті цього Поводиря до успіху таким місцем із 1937 року став Пласт (національна скаутська організація України).Метою цієї масштабної організації є всебічний розвиток українців на засадах патріотизму та християнства та створення справжніх провідників суспільства, які виховуються із юнок та юнаків у відповідній дисципліні з бажанням саморозвитку.

Країна створюється з одиничних людей, які власними зусиллями реалізують спільну суспільно-важливу ідею. Точне визначення розташування дій у подіях особистостей та народної маси дав Лев Толстой:  « Есть две стороны жизни в  каждом человеке: жизнь личная, которая тем более свободна, чем отвлеченнее ее интересы, и жизнь стихийная, роевая, где человек неизбежно исполняет предписанные ему законы. Человек сознательно живет для себя, но служит бессознательным орудием для достижения исторических, общечеловеческих целей».

 

Після перегляду фільму відбулась дискусія на тему «Жити у світі – будувати Україну», де розглядалось питання «чого ж бракує українцям?», та коли попробували адресувати його до кожного особисто, відразу стало важко відповісти. І легко можна заперечити ці речі, яких бракує висловлюванням Арістотеля , яке прозвучало у фільмі: «Гроші не роблять нас щасливими, але заспокоюють нерви». Можливо, спершу треба глянути на те, що нам заважає, аби позбутись цього. На мою думку, такою якістю нашого менталітету є упередженість, яка не дає відбутися вірі у краще майбутнє, і ходить дуетом із фразою «аби не гірше», яка собою вгамовує будь-які спроби для кращого життя.

Країна повинна мати спільну мрію – Незалежність – ту нашу офіційну, яку варто наповнити свободою. Так як і необхідна мрія особиста – для душі. Це скоріше навіть не матеріальні блага : машини (які хочеться, коли стоїш в переповненій маршрутці), квартири в елітних будинках … це дійсно бажання, для досягнення яких всього-на-всього потрібні гроші, які не можуть бути мрією. Мрія – це певний етап самовдосконалення, від  досягнення якої , щастя получатимуть і інші люди. А якщо менш благородно, то це вершина наших нематеріальних похотей, які ми можемо тільки самі досягти власними зусиллями, доланнями перепон та з простого бажання дійти до обґрунтованої мрії. Почати шлях свого успіху не від бізнес-плану, а звід МРІЇ, яку вже потім можна трансформувати у бізнес-план.

На обговоренні була присутня Марія Зубрицька – літературознавець, проректор ЛНУ імені Івана Франка. Із слів Богдана Гаврилишина (якого назвала Одісеєм 20 –початку 21 століття) вона сформулювала 5 уроків для життя:

1. I have a dream. Малий Богдан у 3 роки казав: «мамо, я маю мрію , бо я хочу бути великим».

І мрія збулась. Дивлячись на життя професора, засновника школи бізнесу  МІМ у Києві Богдана Гаврилишина , бачиш в ньому  основу для життєвих пріоритетів, або приклад для наслідування, частинку від якого повинен взяти кожен, а більше половини – одиниці,які того потребують.

2. Освіта – основний інструмент успіху. Учитися весь час без упину.

Взяти від світу все найкраще і донести Україні, відкинувши всі побачені недоліки. З кожним нашим вдосконаленням ми відповідно і вдосконалюємо країну, бо є її частиною.

3. Цінності: 1. Мати ґрунт під ногами ;мати тотожність ідентичність з рідним краєм. Українському серцю ніщо не заважає здобути міжнародний досвід.

2.Мрія в незалежну Україну, як і мріяв батько Дмитро.

4. Позитив: бути добрим з доброзичливістю, яку Богдан Гаврилишин доповнював іронічною усмішкою та глибоким поглядом . Так , як Шептицький заглядав в душу, він – у очі.

5. Доступність  – атрибут і запорука успішної реформи, де влада не створює перепон і бар`єрів.

Своєрідна рівноправність з відсутністю каст, які мають властивість принизити людину.

 

Крім загальнолюдських вищеназваних якостей, для повноцінного добробуту у циркулюванні країни виокремлено 4 характеристики:

  1. політична свобода;
  2. економічний добробут;
  3. соціальна справедливість;
  4. співжиття з природою, а не її експлуатування і знищення .

 

Після огляду життя та досягнень Богдана Дмитровича мимовільно з’являється запитання «чому ж Україна досі не є на вершині успішності, якщо у нашій країні є такий представник?», та одна успішна людина нічого не значить у загалі, та й треба не тільки дивитись на світ по-новому, але й по-новому чинити. Спрямовувати усі свої дії, починаючи з малого незначного вчинку , на розвиток суспільства, перш за все – розвиток своєї рідної України. Добробут у якій зможуть збудувати лише молоді, які народились уже в незалежній Україні та не знають жодних бар`єрів ; люди які готові брати на себе ініціативу, подорожувати, та в першу чергу подорож свою спрямувати до Мрії.

 

«Світ маленький, його можна вмістити на глобусі»

Наш земний світ  дуже компактний, де інколи може з`явитись межа його цікавості, а  внутрішній світ – широкий та безмежний. Відчуття та ідеї з якого ми маємо можливість реалізовувати у своєму місті. Все починається з маленької успішності, яка стає досвідом і приводить до мрії. Дати собі відповідь на питання  «навіщо?» , заглянути у сенс , який допоможе нам змінитись.

Тільки реальні кроки, реальні продукти і країна стане кращою.

 

Життя у всій його красі ніби вмістилось у долі цієї людини. Насолода від почутого про подорожі із 70-ти країн світу на 5 материках та вчинені там доброти, викликає бажання прочитати книгу «Залишаюсь українцем…». По суті у Богдана Гаврилишина триває такий ж самий день, як і у кожної людини, тож ніхто не знає хто буде тими одиничними випадками в історії, які змінюватимуть світ, але чому б не ти?!

Ірина Іванець

Loading Facebook Comments ...

1 Comment

  1. Alergyx – это уникальная, безопасная и эффективная комбинация растительных экстрактов, которая, будучи принятой внутрь, уже в течение 10 минут блокирует реакцию организма на аллерген, останавливая или предотвращая проявление аллергии. Полный курсовой прием препарата в течение 30 дней полностью избавляет от хронических форм недуга, очищает от токсинов и восстанавливает организм.
    ALERGYX помогает нашему телу выработать собственные «блокирующие антитела», которые НАВСЕГДА ИСКЛЮЧАТ ВОЗМОЖНОСТЬ ПОВТОРНОГО ВОЗНИКНОВЕНИЯ АЛЛЕРГИИ.
    Официальный сайт: http://alergyx.bxox.info

Submit a comment