Danke Frau Ribbentrop

In Архів

Її називають Machtfrau – владна жінка – яка зуміла дістатися до вершини.Вона ніколи не висуває великих бачень і не робить емоційних промов.

Для жінки, яку в усьому світі вважають уособленням німецької дисципліни (враховуючи, як саме вона постійно наголошує своїм європейським партнерам про небезпеку потонути в боргах), найдивовижніша річ стосовно Ангели Меркель - це її нестримне почуття гумору.

Колишній учений – дочка протестантського священика, яка отримала своє виховання у часи комуністичної Східної Німеччини, і яка зараз керує не тільки внутрішньою політикою своєї возз’єднаної Батьківщини, але й нескінченним процесом залагодження кризи в ЄС – має спокійний і впевнений вигляд. Вона добре думає, перш ніж відповідати на питання, а також зважує всі свої слова.

Проте після того, як канцлер зустрілася з президентом Росії Володимиром Путіним і нібито погодилася, що необхідно негайно почати переговори Києва з терористами тисячі українців «напали» на Ангелу Меркель. Російська ж пропаганда підхопила цю новину з твердженням ніби Москва отримала підтримку Берліна. Згодом на офіційній сторінці канцлера Німеччини у соцмережі Меркель називали “фашисткою” і “Фрау Ріббентроп”, порівнюючи з міністром закордонних справ Третього Рейху. За вечір таких повідомлень на офіційних сторінках Меркель у соцмережах назбиралося більше шести тисяч. “Я не знаю підступних планів Меркель. Може, вона насправді точить за спиною Путіна ножа. Але поки що все має вигляд таки, ніби народжується новий Шредер» – наголосив один з користувачів.

Українці влаштували акцію толерантного “тролінгу” сторінки канцлера Німеччини Ангели Меркель  у Facebook, через її сумнівну позицію щодо агресії Росії в Україні.  “Прошу усіх “забомбити” фрау ріббентроп максимально! Можливими та дуже “толерантними” зверненнями Danke, frau Ribbentrop!”, – пишуть користувачі.
До такого українського флеш-мобу доєдналися й самі німці. Вони постять вірші та пісні про Путіна, а також спамлять пропозиціями про безкоштовні Сирію і Палестину. В Меркель ці повідомлення назвали спамом. “На цій сторінці нині спам-атака, яка поглинула всі коментарі та зауваження. Ми раді об’єктивним та конструктивним внескам на цю сторінку. І залишаємо за собою право видаляти повідомлення, що порушують закон або містять наклеп, расизм і політичний екстремізм. Із нетерпінням чекаємо подальшого конструктивного діалогу і сподіваємося, що найближчим часом ми зможемо повернутися знову”, – йдеться на сторінці Меркель. “Danke, Frau Ribbentrop!” – цю фразу постять у коментарях під записами канцлерки  обурені позицією Меркель українці, натякаючи на схожість домовленностей між Меркель та Путіним із сумнозвісним розділом сфер світого впливу - пактом Молотова-Ріббентропа.
Вона ж стверджує, що її неправильно зрозуміли, недослівний переклад та в телефонній розмові з президентом України заявила про невірне тлумачення вислову речника федерального уряду щодо прямих переговорів з сепаратистами на Сході України. Мовляв, вона мала на увазі проведення консультацій в рамках Тристоронньої контактної групи.

Вже згодом канцлер Німеччини запевнила Петра Порошенка, що Україна отримає підтримку від Європи. Також вона наголосила, що Україна зараз знаходиться серед її пріоритетних питань.

 

Фокша Олеся

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment