Реформи у міліції не за горами

In Архів

Сьогодні у Львові відбувся брифінг щодо створення пілотного проекту по реформуванню міліції у Львівській області.

Арсен Аваков розпорядився провести до 31 жовтня 2014 р. експеримент, що полягає в удосконаленні діяльності органів внутрішніх справ у Львівській області. Зокрема, провести аналіз сучасного стану органів МВС, налагодити взаємодію місцевої влади з міліцією, реформувати ДАІ, змінити кадрову струткуру в органах, підвищити рівень прозорості і відповідальності в діяльності міліції.
Також, одним із обов’язкових пунктів функціонування проекту, є періодична звітність перед суспільством через ЗМІ. Тому, таких зустрічей планується декілька.

На першій з них, нічого конкретного від посадовців не прозвучало, але це тільки початок, тому осуджувати проект, який тільки народжується – не варто.

“Спочатку ми хочемо зрозуміти як оцінюють львів’яни роботу міліції, що вони очікують від цієї реформи. Важливо зрозуміти які є проблеми у львівської міліції, і з цією метою ми будем проводити аудит  міліції. Хочу всім нагадати, що саме незаконні дії міліції були тим приводом, який викликав українські революції, і в 2004 році, і в 2014 році. Якщо міліцію не реформувати, і вона залишатиметься в тому стані, що зараз, будуть чинитися протизаконні дії і це викличе нову революцію. Якщо ми хочимо поступу в Європу, то реформування МВС є невідкладним завдання” – сказав голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова, теж зазначав, що  підписання угоди про асоціацію з ЄС, спонукає нас до того, щоб реформувати міліцію.

“Все, що стосується боротьби з організованою злочинністю, з бандитизмом, злочинністю в економічній сфері повинні залишитися за центральними органами влади. Все, що стосується громадської безпеки, державтоінспекції. Все, що стосується попередження і профілактики злочинності – повинно залишатися за громадами. Тому що, громада має замовляти цю послугу, достойно оплачувати її, і тим самим забезпечувати правопорядок”.

В загальному реформа повинна децентралізувати органи внутрішніх справ, надати більше повноважень громадам. Також, згадали і нове приміщення, яке будується для МВС на перехресті Стрийська-Наукова. Воно відповідатиме всім канонам сучасної міліції. Дофінансування будівлі очікується з держбюджету, а також є сподівання на іноземних інвесторів, які зацікавлені в тому, щоб Львів став більш європейським. Неодноразово згадували Грузію, як приклад для наслідування, адже там професія поліцейського є одніє із найпрестижніших в країні.

 

Юрій Ромась

Loading Facebook Comments ...

1 Comment

  1. Нічого не змінеться, корупція в органах була і завжди буде. А ше пузаті узурпатори, які за своє місце вб’ють рідну мати.

Submit a comment