Футбол як стиль життя

In Архів

Ось і відгримів фінал Чемпіонату Світу з футболу. Німеччина отримала свою заслужену перемогу. Та ще довго не вщухатимуть футбольні суперечки і детальне обговорення кожного матчу. Бо ж футбол має дивовижну здатність захоплювати серця мільйонів.

rue2e95878ec3

Тож, що воно таке – той футбол? Велика командна гра, яка об’єднує весь світ чи добре продуманий бізнес і здирання грошей? Згадайте хоча б, скільки коштували сувеніри до Євро-2012, і яка масова істерія була навколо футболу. Навіть ті, хто ніколи не цікавилися грою, сідають за екрани під час великих футбольних змагань.

Людині потрібна віра в щось. Навіть найбільш затятий цинік глибоко в душі зберігає якусь власну віру, чи захоплення. Футбол для багатьох є саме тим явищем, у яке можна вірити. Людей надихають подвиги футболістів, деякі з яких виборсались із злиднів саме завдяки наполегливим тренуванням. Країну, яку розривають чвари, об’єднує віра у національну збірну, її підтримка. У Британії проведення матчів прирівнюється до національного свята. Здавалося б, люди забувають про все, коли збираються на стадіонах, чи перед телевізорами великими компаніями.

Проте, слід пам’ятати про інший бік медалі. Надмірне захоплення переростає у фанатизм, який часто-густо ні до чого доброго не приводить. До прикладу, Бразилія – країна, де футбол – це не просто гра, а стиль життя, свого роду релігія. Згадаймо, що трапилось, коли збірна Бразилії програла Німеччині у півфіналі чемпіонату. Тоді розлючені і засмучені поразкою вболівальники спалили як мінімум 13 автобусів і розграбували кілька магазинів. У Белу-Орізонті, де проходив півфінал, вісім уболівальників були заарештовані, 12 доставлені в лікарні з травмами різного ступеня тяжкості. По всій країні спалювалися національні прапори.

Свого роду символом Бразилії на цьому чемпіонаті став Кловіс Акоста Фернандеш – 59-річний вболівальник, який плакав, обіймаючи копію Кубка світу на дерев’яній підставці. Цей чоловік об’їхав півсвіту, підтримуючи команду Бразилії. Поразка рідної країни настільки вразила його, що він подарував Кубок німкені, яка стояла неподалік, побажавши взяти його на фінал. Фото, де Кловіс зажурено обіймає свій Кубок, миттєво облетіло Інтернет. Цей чоловік – яскравий приклад людини, для якої футбол – це життя. Окрім того, це захоплення дозволило йому об’їздити 60 країн, спілкуватися з цікавими людьми і навіть стати відомим.

Варто згадати й про фінал, де в результаті поразки Аргентини у Буенос-Айресі, загинула одна людина, а близько 120 отримали травми різного ступеня тяжкості. Так буває завжди – переможці радіють, а переможені лютують. І, на жаль, рідко коли дві протилежні сторони обмінюються дружніми потисками, що ми можемо знати навіть із вічної пабно-барової ворожнечі вболівальників різних клубів нашої країни.

Однозначно відповісти на питання, яка ж все-таки, роль футболу у соціумі і у чому полягає його популярність – важко. Для когось це мода, кіч, для інших – ненависне явище, від якого хочеться втекти подалі. Хтось дивиться футбол лише за компанію, не розуміючи й половини правил гри, а хтось не уявляє без футболу свого життя. Тож як би там не було, футбол, залишатиметься великим спортом, який завжди матиме як відданих прихильників, так і скептичних противників.

Марта Крапивницька

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment