Василь Вовкун: чи буде жити по-новому львівська опера

In Архів

На початку липня у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької з’явився новий художній керівник. Цю посаду зайняв Василь Володимирович Вовкун – екс-міністр культури та туризму України.

2007-06-18_Vasyl_Vovkun

Нагадаємо, що раніше роль художнього керівника виконував Тадей Олександрович Едер – генеральний директор театру.

У 2005 році Василя Вовкуна запросили режисером-постановщиком опери Дж. Верді «Бал-маскарад». Опера отримала схвальні відгуки преси та театральних критиків. Вона презентувалася як режисерська версія Вовкуна, проте має схожість із постановкою Метрополітен опери (Нью-Йорк) 1990 року. Зокрема, роль Густава ІІІ в опері Метрополітену виконував знаменитий Лучіано Паваротті. Враховуючи ріст та вагу Паваротті, в сюжеті його персонаж помирав на стільці, доспівуючи свою партію. Для Львівської ж постановки не було абсолютно ніякої потреби використовувати стілець для малогабаритного Романа Трохимука.

Також відомо, що Василь Вовкун, у такий важкий для України час, подав кандидатуру Альбіни Якіменко, повідної солістку балету, лауреата премії імені В. Писарєва, яка є громадянкою Росії, на звання Заслуженої артистки України.

Василь Вовкун планує відновити постановку опери «Отелло» до 400-ліття смерті Вільяма Шекспіра.

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment