“56 років, 89 стрічок і одна однобока історія про Україну”

In Архів

Львівський режисер Андрій Приймаченко змонтував кадри із 89 фільмів, у яких згадують про Україну чи українців. Уривки стрічок змонтовані у хронологічному порядку , починаючи з1961 року до 2014. Із цього вийшла 33-хвилинна історія із закладеними стереотипами, що нас не дуже тішать.

Відео починається титрами із цитатою Чімаманди Нґозі Адічі “Окрема історія створює стереотипи, і проблема зі стереотипами полягає не в тому, що вони не відповідають дійсності, а в тому, що вони є неповними. Вони роблять одну історію єдиною історією “. Нігерія в нас асоціюється із бідністю, Мексика з імігрантами, а Україна? Її асоціюють з Росією, терористами і проститутками. Саме такий висновок можна зробити, переглянувши запропонований матеріал.

Сам режисер так прокоментував свою роботу : “У цьому фільмі-досліді ми зможемо побачити не тільки те, якими нас уявляють на Заході, а і те, над чим нам варто працювати, що потрібно змінити у нас самих.”

У багатьох уривках українців вважають росіянами або плутають з ними, український літак Ан-225 “Мрія” називають російським. Українці із фільмів часто говорять не своєю рідною мовою. Україна для іноземців – це слабка держава, у якій багато зерна, люди танцюють гопак і готують холодець, де процвітає бандитизм, а дівчата виїжджають за кордон заробляти гроші своїм тілом.

Відео Андрія Приймаченка є важливим для українців. Хтось думає про те, що він принижує Україну тим, що зібрав багато негативних матеріалів, проте це не так. Режисер прагне змінити ці стереотипи вказуючи нам на наші помилки.

Ця 56-річна історія – це об`ємна і масштабна робота, яку варто і потрібно переглянути. Метою цього відеооколажу є розповідь. Кожна історія має значення. Те, як про нас говорять, створює імідж, тому потрібно задуматись над тим, як виправити враження про себе.

Потрібно не забувати, що кожна маленька історія має значення, бо вона творить одну велику. Нам треба працювати над тим, щоб вони не були однобічними, щоб показували не лише наші мінуси, але й плюси. Саме до цього закликає нас фільм.

https://www.behance.net/gallery/18391811/56-years-89-titles-and-a-single-story-about-Ukraine – за цим посиланням кожен охочий може переглянути фільм молодого митця

 

 

Ірина Ухіна

Loading Facebook Comments ...

1 Comment

Submit a comment