МІГРАЦІЙНА СЛУЖБА У ЛЬВОВІ. ЯК І ДЕ ВИРОБИТИ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ

In Архів

До недавніх пір, документи на вироблення закордонного паспорту потрібно було подавати за місцем проживання, але, станом на сьогодні, паспорт можна оформити в будь-якому відділенні ДМС, де є технічна можливість, незважаючи на місце реєстрації заявника. Документи які необхідні для цього :

- заява, в якій зазначаються відомості про заявника: прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), телефон. Заява оформлюється під час подачі документів працівником підрозділу ДМС України;

- платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про оплату вартості цієї адміністративної послуги та бланка паспорта;

- платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про сплату державного мита або документ, що підтверджує повне чи часткове звільнення від його сплати;

- паспорт громадянина України, а для особи, яка не досягла 16 років, – свідоцтво про народження (після прийняття документів повертаються одержувачеві послуги);

- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків, крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті;

Як же виглядає подача документів у реальному житті.

Головне управління ДМС у Львівській області знаходиться на вул.. Руданського ,3. Якщо ж Ви зібрали весь необхідний пакет документів, добрались до цієї адреси, то перше , що чекає на Вас – це черга. Буває по-різному: інколи в коридорі перед кімнатою, куди подають документи , спокійно сидять дві-три бабусі, а інколи – скупчення людей настільки велике, що пройти важко.

Якщо Ви вже зайняли своє місце в цій черзі – не дивуйтесь, якщо якогось милого дядька викличуть, і він зайде перед Вами. Для тих, хто туди потрапив вперше, ця чергавикликає здивування, а подекуди і обурення. Коли я спробував дізнатись, що це за міфічна черга і де в неї записатись,мене ввічливо попросили вийти, не заважати працівникам і чекати у черзі зі звичайними смертними. Поцікавившись у присутніх, що це за особливий список, по якому викликають, мені пояснили, що це ті люди, які вже передали свої документи в кімнату. Чому ж мені відмовили у такій розкоші – невідомо.

Також мені повідомили, що перед тим як подавати документи, потрібно скласти візит до начальника відділення – за печаткою на заяву. Перед кабінетом начальника без черги також не обійтись.

Але очікування в черзі це не лише мінуси. Наприклад, мені вдалось почути краєм вуха, що крім двох, відомих мені термінів вироблення паспорту( 10 та 30 днів) – є ще третій. За три дні. Коли ж я знову спробував поцікавитись у працівників відділення про цей нюанс, то в відповідь почув лише незадоволене бурмотіння та прохання не заважати.

Начальник відділення ж ,відмовився коментувати ,чи хоч будь-як прояснити ситуацію і відправив мене до пресс-секретаря.

Пресс-секретар ДМС ,Світлана Мірошниченко люб’язно погодилась відповісти на мої питання.

- За даними ДМС хвиля бажаючих отримати закордонний паспорт в останні місяці зросла на 70%. Чим це зумовлено?

-На це вплинуло багато факторів, але в загальному можна виділити 3 головні причини. Перша: підчас- і після майданова криза. Перечекати, або ж відправити рідних у безпечне місце у ці скрутні часи – ця думка виникла у багатьох. Друга: за умовами нового законодавства,старі “червоні паспорти” переставали бути дійсними і потрібно було виробляти нові. Третя ж причина, це чутки про те, що скорокордон Росія – Україна не можливо буде перетнути беззакордонного паспорту. Ці чутки були як і з української сторони, так і з сторони наших сусідів. На щастя, це виявились лише чутки.

- З якої причини може бути відмовлено у видачі закордонного паспорту?

- Це може бути обізнаність з відомостями, що становлять  державну таємницю, – до закінчення строку, встановленого Законом України “Про державну таємницю” (у разі виїзду за кордон на постійне проживання). Діють  неврегульовані  аліментні,  договірні  чи інші невиконані обов’язання,  -  до  виконання  обов’язань  або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, чи забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України. Порушено кримінальну справу, – до закінчення провадження у справі. Засудження за вчинення злочину, -  до  відбуття покарання або звільнення від покарання.Ухилення від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), – до виконання зобов’язань. Свідоме сповіщення про себе неправдиві відомості, – до з’ясування причин і наслідків подання неправдивих відомостей. Заявник підлягає призову на строкову військову службу,

- Крім двох офіційних термінів видачі паспорта(10 і 30 днів) можливий термін видачі до 3х днів?

 - Можливий. При пред’явленні необхідних довідок та документів,закордонний паспорт може бути виданий за три робочі дні у випадку термінового лікування або ж поховання (також може бути видний супроводжуючим)

Також прес-секретар розповіла про довідку про судимість. Виявляється ,подаючи заяву на вироблення закордонного паспорту, замовник підписує доступ до своїх персональних даних у МВС.
І навіть тут діє старе-добре правило – читай, під чим ставиш свій підпис.

Михайло Стах

Loading Facebook Comments ...

3 Comments

  1. Оксана Линів, яку вважають однією з найкращих жінок-диригенток світу, очолить Оперу Граца і філармонійний оркестр цього ж австрійського міста.

Submit a comment