Секрет популярності: історія однієї книги

In Архів

«Винні зірки» (TheFaultinourstars) – четверта книга Джона Гріна, яка стала бестселлером, а фільм, знятий по ній, зібрав 100 мільйонів доларів. Журнали Time,USA Today і Entertainment Weekly обрали «The Faultinourstars» як одну із найкращих книг року. Жодна інша книга американського письменника не привабила таку широку аудиторію, тож популярність її стала сюрпризом і для самого автора.

«Я не знаю чому людям подобається книга «Винні зірки», але це так, і вона їм до вподоби достатньо для того, щоб порекомендувати своїм друзям і сімї», – пише Грінн у своєму блозі наtumblr.

На думку автора, такий живий відклик аудиторії пов’язаний із його співпрацею з успішним видавцем Джулією Страус Габель та компанією Penguin у Нью-Йорку. Тим часом, у соціальних мережах та інтернеті люди створюють так званий fanart та з нетерпінням чекають, поки екранізація книги з’явиться на їхніх екранах.

На перший погляд, це типовий роман про любов хворих на рак підлітків. Однак особливість цієї історії полягає у тому, що автор не впадає у сльозивість чи сентиментальність.

Життя 17-річної Хейхел Грейс описується дуже реалістично – воно наповнене болем та стражданнями, як і у будь-якого смертельно хворого. Бути «живою гранатою» заповільненої дії, яка незабаром ранить своїх рідних і близьких – відчуття не з приємних. Але все набуває нового змісту після того, як вона зустрічає Огастуса Уотерса.

tumblr_myj9gireS91r97wd5o1_500

Незважаючи на все, вони, як і всі підлітки, люблять, ненавидять, бунтують, ревнують, шукають способу самовираження або просто говорять ні про що. На фоні прийдешньої смерті ніби чіткіше те відчуття життя, яке наповнює їх серця і маленькими вибухами потребує виходу. А читачі, перевернувши останню сторінку книги, відчувають справжній катарсис.

4196283_14869055_lz

Можливо тому ця книга стала такою популярною. В будь-якому випадку те, що вона подобається читачам, не викликає жодного сумніву. І може й «світ – це не фабрика по виконанню бажань», але герої вдячні за свою «маленьку безкінечність», бо іншої в них просто немає.

Дана Козубська

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment