Студентів денної форми навчання не мобілізуватимуть

In Архів

Президент Петро Порошенко підписав закон про зміни до законодавства щодо гарантій студентам та аспірантам, які призиваються на військову службу.

Студенти та аспіранти денної форми навчання не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період – повідомила прес -служба глави держави.

Як стало відомо, Верховна Рада підтримала указ президента Петра Порошенка про часткову мобілізацію.

Відповідно з законом № 1575-VII “Про внесення змін до законів України “Про освіту” та “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, за студентами, курсантами, слухачами, стажистами, клінічними ординаторами, аспірантами, докторантами та педагогічними, науково-педагогічними працівниками на період проходження ними військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період зберігаються місця навчання (у тому числі за рахунок коштів державного бюджету для осіб, які навчалися за рахунок цих коштів) у навчальних закладах.

Також за громадянами, які перервали навчання чи роботу у навчальних закладах у зв’язку із призовом, зберігатимуться додаткові види соціального і матеріального забезпечення, місце роботи, посада і попередній середній заробіток, зменшуватиметься розмір плати за навчання. Крім того, вони отримають право на відстрочку для складання екзаменаційної сесії та державної атестації у навчальних закладах на вказаний період.

Кабмін має привести свої нормативно-правові акти у відповідність із законом у місячний строк з дня набрання ним чинності. Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Олеся Фокша

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment